METİN DÜZELTME VE DÜZENLEME (PROOFREADING)
Metin düzeltme ve düzenleme (proofreading) yayınlanmadan önce her makalenin ihtiyacı olan bir işlemdir. Bilindiği gibi, hakemli dergilere yapılan başvurular, metin düzeltme ve düzenleme aşamasından geçmediyse ve yazar tarafından tespit edilemeyen ve düzeltilmeyen hatalar içermekteyse, hakemler tarafından eleştirilere maruz kalabilmekte hatta hakemlere gönderilmeden editör kurul tarafından reddedilebilmektedir.


WERI Danışmanlık metin düzeltme ve düzenleme hizmeti, taslak metindeki (manuscript) noktalama işareti hataları, gramer ve heceleme hatalarının yanı sıra, metindeki anlatım bozukluklarının, kelime tekrarlarının, iki anlamlılıkların tespiti ve düzeltilmesini içermektedir. Bununla birlikte, taslak metinde yer alan tablo ve grafiklerin uyum ve tasarımlarının standartlaştırılması da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede taslak metin, şekil ve içerikteki düzenlemeler ile birlikte bütüncül bir görüntüye kavuşmakta ve bu durum hakemli dergilere gönderildiğinde metnin değerlendirilmeye alınma şansını artırmaktadır.


WERI Danışmanlık, metin düzeltme ve düzenleme hizmetlerini hem Türkçe hem de İngilizce dilinde sunmaktadır. Metin düzeltme ve düzenleme (proofreading) hizmeti de tıpkı akademik çeviri hizmetinde olduğu gibi alanında uzman akademisyenler tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle, WERI Danışmanlık olarak bu hizmet için standart bir süre öne sürmekten kaçınmaktayız. Çünkü, bu hizmet için öngörülen maksimum süre, dokümanı düzeltecek ve düzenleyecek olan alanında uzman kişilerce belirlenmektedir.


Proofreading (metin düzeltme ve düzenleme) taleplerinizi wericonsulting@gmail.com adresine “PROOFREADING TALEBİ” başlığıyla bildirebilirsiniz.


Metin düzeltme ve düzenleme ekibine dahil olmak için başvurularınızı ise aynı adrese “PROOFREADING EKİBİ BAŞVURUSU” başlığıyla yapabilirsiniz.